Přeskočit na hlavní obsah

Příklady umělé inteligence: dopravní informace z údajů polohy chytrých telefonůZkrácení dojíždění není jednoduché vyřešit. Jediný výlet může zahrnovat více druhů dopravy (tj. Jízda na vlakové nádraží, jízda vlakem k optimální zastávce a poté chůze nebo používání služby sdílení jízd z této zastávky do konečného cíle), nemluvě o očekávaných a neočekávaných: konstrukce; nehody; údržba silnic nebo kolejí; a povětrnostní podmínky mohou omezit dopravní tok s malým až žádným upozorněním. Dlouhodobé trendy se navíc nemusí shodovat s historickými údaji v závislosti na změnách počtu obyvatel a demografických údajů, místní ekonomiky a politik územního plánování. Zde je návod, jak AI již pomáhá řešit složitost dopravy.

Předpovědi AI poháněné společností Google

Pomocí anonymních údajů o poloze z chytrých telefonů mohou Mapy Google (Mapy) analyzovat rychlost pohybu v kterémkoli daném okamžiku.  Mapy mohou díky akvizici dopravní aplikace Waze s přidělenými davy v roce 2013 snadněji začlenit dopravní hlášení, jako jsou stavba a nehody, nahlášené uživateli. Přístup k obrovskému množství dat, které jsou přiváděny do svých proprietárních algoritmů, znamená, že Mapy mohou snížit dojíždění tím, že navrhují nejrychlejší cesty do práce az práce.

Ridesharing Apps jako Uber a Lyft

Jak určují cenu vaší jízdy? Jak minimalizují čekací dobu, jakmile zavoláte auto? Jak vás tyto služby optimálně spojí s ostatními cestujícími, aby se minimalizovaly objížďky? Odpověď na všechny tyto otázky je ML.

Inženýrský vedoucí pro Uber ATC  Jeff Schneider diskutoval v rozhovoru NPR o tom, jak společnost používá ML k předvídání poptávky jezdce, aby zajistil, že „nárůst ceny“ (krátká období prudkého zvýšení cen ke snížení poptávky jezdce a zvýšení nabídky řidiče) již brzy nebude zapotřebí . Vedoucí strojového učení společnosti Uber Danny Lange  potvrdil, že Uber používá strojové učení  pro ETA pro jízdy, odhadované dodací lhůty jídla na UberEATS, výpočet optimální polohy pro vyzvednutí a detekci podvodů.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Skalní reliéfy u Kopicova statku

Ve skalách pod Kopicovým statkem, Jirošovou rychtou, vytvořil tehdejší majitel a lidový umělec Vojtěch Kopic galerii skalních reliéfů především z české historie. Jeho práce trvala téměř 40 let (1940 až 1978) a za tu dobu vzniklo přes 30 reliéfů postav, zvířat či průčelí staveb, často doplněných o citáty či poselství.

Vojtěch Kopic (1909–1978) se do stavení přiženil v roce 1932. Od čtyřicátých let až do své smrti v rokli pod statkem vytesal v pískovcových skalách řadu reliéfů, jejichž témata čerpal především z českých dějin. Památková ochrana těchto děl byla vyhlášena s účinností od 25. listopadu 2017 formou stanovení ochranného pásma kulturní památky Kopicův statek.

Po reliéfech vás provede značená stezka, odbočení na ní je vyznačeno turistickými směrovkami.

Kopicův statek (dříve Jirošova rychta) je roubená usedlost z konce 18. století, kulturní památka. Jedná se (spolu např. s Dlaskovým statkem) o jeden z nejzajímavějších příkladů lidové architektury pojizerského typu. Statek (Kacanovy …

Labská bouda

Labská bouda je soukromý hotel v Krkonoších, v první zóně Krkonošského národního parku. Labská bouda leží v nadmořské výšce 1340 metrů na Labské louce nedaleko města Špindlerův Mlýn. Několik set metrů od boudy se nachází pramen Labe. Vzhledem ke své poloze je především v zimním období významným orientačním prvkem. Moderní železobetonová devítipatrová budova z roku 1975 nese stejný název jako původní hostinec z 19. století, který vyhořel roku 1965. Přístupová komunikace vede z obce Horní Mísečky; od obce výše však není povolen vjezd soukromým vozidlům (dále autobusem a pěšky). V sobotu 17. listopadu 2018 v okolí Labské boudy začala hořet horská tundra. Požár byl ohlášen po 16. hodině, uhašen byl v půl osmé večer, zasahovalo celkem sedm požárních jednotek. Zasažená plocha činila asi 20 ha. Budova neutrpěla žádné škody díky opačnému směru větru. Požár byl zřejmě způsoben nedbalostí turistů.
Budova vznikla v polovině 19. století jako hostinec s ubytovacím zázemím. Již dříve zde ale údajně …

Háje nad Jizerou, Rybnice

Obec Háje nad Jizerou se nachází v okrese Semily, v Libereckém kraji, ve středu spojnice mezi městy Semily a Jilemnice, na březích řeky Jizery (Háje na levém břehu, ostatní části na pravém).
Žije zde 690 obyvatel. Dříve, k 1. 3. 2001, bylo v obci trvale hlášeno 637 obyvatel, z toho 302 v osadě Dolní Sytová, 154 v osadě Rybnice, 125 v osadě Loukov a 67 v osadě Háje nad Jizerou. V současné době je v obci celkem 188 trvale obydlených domů a 127 rekreačních chalup.
První písemná zmínka o obci pochází z roku 1636.
V minulosti se obec nazývala podle jiné své části Rybnice.
Od roku 1960 má obec tyto části:

Háje nad JizerouDolní SytováLoukovRybnice