Přeskočit na hlavní obsah

Orange 3 neuronová síťAlgoritmus vícevrstvého perceptronu (MLP) s backpropagací.

Vstupy
 • Data: vstupní datový soubor
 • Preprocesor: metody předzpracování
Výstupy
 • Žák: vícevrstvý algoritmus učení perceptronu
 • Model: vyškolený model
Neural Network Widget využívá sklearn Multi-navrstvit perceptron algoritmus , který může učit non-lineární modely, stejně jako lineární.


 1. Název, pod nímž se objeví v jiných widgetech. Výchozí název je „Neural Network“.
 2. Nastavit parametry modelu:
  • Neurony na skrytou vrstvu: definovaný jako i-tý prvek představuje počet neuronů v i-té skryté vrstvě. Např. Neurální síť se 3 vrstvami může být definována jako 2, 3, 2.
  • Aktivační funkce skryté vrstvy:
   • Identita: aktivace bez obsluhy, užitečné pro implementaci lineárního úzkého hrdla
   • Logistic: logistic sigmoid function
   • tanh: hyperbolická funkce tan
   • ReLu: funkce rektifikované lineární jednotky
  • Řešitel pro optimalizaci hmotnosti:
   • L-BFGS-B: optimalizátor v rodině kvazi-newtonských metod
   • SGD: sestup stochastického gradientu
   • Adam: stochastický optimalizátor založený na gradientu
  • Alfa: parametr L2 penalizace (termín regularizace)
  • Maximální počet iterací: maximální počet iterací
  Ostatní parametry jsou nastaveny na výchozí hodnoty sklearn .
 3. Vytvořte zprávu.
 4. Když je políčko zaškrtnuto ( Použít automaticky ), widget bude komunikovat změny automaticky. Případně klikněte na Použít .

Příklady 

Prvním příkladem je klasifikační úkol na datovém souboru iris . Porovnáme výsledky Neuronové sítě s Logistickou regresí .


Druhým příkladem je predikční úkol, který stále používá data duhovky . Tento pracovní postup ukazuje, jak používat výstup studenta . Vložíme Neural Network predikční model do Předpovědi a dodržovat předpovězené hodnoty.Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Skalní reliéfy u Kopicova statku

Ve skalách pod Kopicovým statkem, Jirošovou rychtou, vytvořil tehdejší majitel a lidový umělec Vojtěch Kopic galerii skalních reliéfů především z české historie. Jeho práce trvala téměř 40 let (1940 až 1978) a za tu dobu vzniklo přes 30 reliéfů postav, zvířat či průčelí staveb, často doplněných o citáty či poselství.

Vojtěch Kopic (1909–1978) se do stavení přiženil v roce 1932. Od čtyřicátých let až do své smrti v rokli pod statkem vytesal v pískovcových skalách řadu reliéfů, jejichž témata čerpal především z českých dějin. Památková ochrana těchto děl byla vyhlášena s účinností od 25. listopadu 2017 formou stanovení ochranného pásma kulturní památky Kopicův statek.

Po reliéfech vás provede značená stezka, odbočení na ní je vyznačeno turistickými směrovkami.

Kopicův statek (dříve Jirošova rychta) je roubená usedlost z konce 18. století, kulturní památka. Jedná se (spolu např. s Dlaskovým statkem) o jeden z nejzajímavějších příkladů lidové architektury pojizerského typu. Statek (Kacanovy …

Labská bouda

Labská bouda je soukromý hotel v Krkonoších, v první zóně Krkonošského národního parku. Labská bouda leží v nadmořské výšce 1340 metrů na Labské louce nedaleko města Špindlerův Mlýn. Několik set metrů od boudy se nachází pramen Labe. Vzhledem ke své poloze je především v zimním období významným orientačním prvkem. Moderní železobetonová devítipatrová budova z roku 1975 nese stejný název jako původní hostinec z 19. století, který vyhořel roku 1965. Přístupová komunikace vede z obce Horní Mísečky; od obce výše však není povolen vjezd soukromým vozidlům (dále autobusem a pěšky). V sobotu 17. listopadu 2018 v okolí Labské boudy začala hořet horská tundra. Požár byl ohlášen po 16. hodině, uhašen byl v půl osmé večer, zasahovalo celkem sedm požárních jednotek. Zasažená plocha činila asi 20 ha. Budova neutrpěla žádné škody díky opačnému směru větru. Požár byl zřejmě způsoben nedbalostí turistů.
Budova vznikla v polovině 19. století jako hostinec s ubytovacím zázemím. Již dříve zde ale údajně …

Vilémov, Rokytnice nad Jizerou, Krkonoše

Rokytnice nad Jizerou (německy Rochlitz an der Iser) je město a horské letovisko v západních Krkonoších. Nachází se v Libereckém kraji, v okrese Semily, v protáhlém údolí Huťského potoka mezi masivy hor Stráž (782 m), Čertova hora (1022 m) a Lysá hora (1344 m) a podél levého (východní) břehu řeky Jizery. Žije zde přibližně 2 600 obyvatel.
Celkem zahrnuje čtyři katastrální území: Dolní Rokytnice, Horní Rokytnice nad Jizerou, Rokytno v Krkonoších a Františkov v Krkonoších. Z evidenčního hlediska se v rámci Dolní Rokytnice navíc rozlišují ještě místní části Hleďsebe, Hranice a Studenov.
Katastrální území Dolní Rokytnice ve městě Rokytnice nad Jizerou zahrnuje kromě vlastní Dolní Rokytnice ještě sídelní celky Hleďsebe, Studenov, Liščí Díra, Hranice, Vilémov, Letní Strana, Zimní Strana, Malá Rokytnice. Na jihozápadě do něj spadá vrch Stráž. Do Dolní Rokytnice patří i kostel svatého Michaela archanděla.
Hranice mezi Dolní a Horní Rokytnicí probíhá náměstím před radnicí: většina plochy náměstí …