Přeskočit na hlavní obsah

Google Webmaster ToolsChcete být k nalezení na webu? Rádi vám pomůžeme. Měřte výkon svého webu pomocí služby Google Search Console a objevte další zdroje pro webmastery. 

Získejte pro svůj web podporu. Pokud vám na webu něco nefunguje, rychlou pomoc naleznete v našem seznamu nejčastějších problémů, dokumentaci a testovacích nástrojích. 

Naučte se vytvářet skvělé weby. Chcete vytvořit web, který bude skvělý pro uživatele a bude dobře viditelný ve výsledcích vyhledávání? Vyzkoušejte naše kurzy a příručky k vytváření kvalitních webů optimalizovaných pro vyhledávání.

Pomozte Googlu najít vaše stránky:
Zajistěte, aby na každou stránku vašeho webu bylo možné přejít pomocí odkazu na jiné vyhledatelné stránky. Zdrojový odkaz by měl obsahovat buď text, nebo (v případě obrázků) atribut alt relevantní pro cílovou stránku. Lze procházet odkazy tvořené značkou <a> s atributem href.
Poskytněte soubor Sitemap s odkazy na důležité stránky svého webu. Také poskytněte stránku se seznamem čitelných odkazů na dané stránky (někdy se nazývá „index webu“ nebo „mapa webu“).
Nepřekračujte rozumný počet odkazů na stránce (maximálně několik tisíc).
Zkontrolujte, zda váš webový server správně podporuje záhlaví protokolu HTTP If-Modified-Since. Toto záhlaví webovému serveru dává pokyn, aby Googlu sdělil, zda od posledního procházení webu došlo ke změně jeho obsahu. Podpora této funkce snižuje využití rychlosti připojení a režijní náklady.
Pomocí souboru robots.txt na svém webovém serveru zabraňte procházení nekonečných prostorů, jako jsou stránky s výsledky vyhledávání. Svůj soubor robots.txt udržujte aktuální. Přečtěte si, jak spravovat procházení pomocí souboru robots.txt. Otestujte pokrytí a syntaxi souboru robots.txt pomocí nástroje na testování souborů robots.txt.

Usnadněte Googlu pochopení vašich stránek:
Vytvořte užitečný a informačně bohatý web a stránky, které jasně a přesně popíší váš obsah.
Uvažujte nad tím, která slova by uživatelé zadali, kdyby chtěli vaše stránky najít, a používejte je.
Vaše značky <title> a atributy alt by měly být popisné, konkrétní a výstižné.
Navrhněte svůj web tak, aby měl jasnou konceptuální hierarchii stránek.
Dodržujte naše doporučené postupy pro obrázky, video a strukturovaná data.
Pokud používáte systém správy obsahu (například Wix nebo WordPress), ujistěte se, zda vytváří stránky a odkazy, které vyhledávače dokážou procházet.
Aby Google mohl obsahu vašeho webu plně porozumět, umožněte procházení všech podkladů webu, které mají výrazný vliv na vykreslení stránek (například soubory CSS a JavaScript, které mají vliv na porozumění stránkám). Indexovací systém Google webové stránky vykresluje tak, jak by je viděl uživatel, včetně obrázků, stylů CSS a souborů JavaScript. Chcete-li se podívat, které podklady stránek Googlebot procházet nemůže, použijte nástroj Kontrola adresy URL. K ladění direktiv v souboru robots.txt použijte Nástroj na testování souborů robots.txt.
Umožněte prohledávačům procházet váš web bez ID relací a bez parametrů adres URL, které by sledovaly jejich cestu webem. Tyto techniky jsou užitečné ke sledování chování jednotlivých uživatelů, ale roboti k webu přistupují úplně jinak. Použití těchto technik může vést k neúplnému indexování webu, protože roboti nemusí být schopni vyloučit adresy URL, které vypadají jinak, ale ve skutečnosti odkazují na stejnou stránku.
Zajistěte, aby byl důležitý obsah vašeho webu viditelný ve výchozím zobrazení. Google je schopen procházet i obsah HTML skrytý uvnitř navigačních prvků, jako jsou karty nebo rozbalovací sekce. Takový obsah však považujeme za hůře přístupný uživatelům a věříme, že by nejdůležitější informace měly být uživatelům viditelné ve výchozím zobrazení stránky.
Proveďte přiměřená opatření, abyste zajistili, že odkazy z reklam na vašich stránkách nebudou ovlivňovat hodnocení ve vyhledávačích. Například prohledávačům zabraňte v následování odkazů z reklam pomocí souboru robots.txt nebo atributů rel="nofollow" či rel="sponsored".

Usnadněte návštěvníkům používání vašich stránek:
K zobrazení důležitých názvů, obsahu nebo odkazů zkuste místo obrázků použít text. Pokud musíte pro textový obsah použít obrázky, pomocí atributu alt uveďte několik slov popisného textu.
Zajistěte, aby všechny odkazy směřovaly na aktivní webové stránky. Použijte platný kód HTML.
Optimalizujte doby načítání stránek. Rychlé weby jsou pro uživatele příjemnější a zvyšují kvalitu celého internetu (především pro uživatele s pomalým internetovým připojením). Google doporučuje otestovat výkon stránek pomocí nástrojů, jako jsou PageSpeed Insights a Webpagetest.org.
Navrhněte svůj web pro všechny typy a velikosti zařízení, včetně počítačů, tabletů a chytrých telefonů. Pomocí nástroje na testování použitelnosti v mobilech otestujte, jak dobře vaše stránky fungují na mobilních zařízeních. Získáte také tipy, co je třeba opravit.
Zkontrolujte, zda se váš web zobrazuje správně v různých prohlížečích.
Pokud je to možné, zabezpečte připojení ke svému webu protokolem HTTPS. Šifrování interakcí mezi uživatelem a vaším webem je doporučený postup komunikace na internetu. 
Zajistěte, aby vaše stránky mohli používat i čtenáři se zrakovým postižením (například otestujte, zda jsou použitelné se čtečkou obrazovky).

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Skalní reliéfy u Kopicova statku

Ve skalách pod Kopicovým statkem, Jirošovou rychtou, vytvořil tehdejší majitel a lidový umělec Vojtěch Kopic galerii skalních reliéfů především z české historie. Jeho práce trvala téměř 40 let (1940 až 1978) a za tu dobu vzniklo přes 30 reliéfů postav, zvířat či průčelí staveb, často doplněných o citáty či poselství.

Vojtěch Kopic (1909–1978) se do stavení přiženil v roce 1932. Od čtyřicátých let až do své smrti v rokli pod statkem vytesal v pískovcových skalách řadu reliéfů, jejichž témata čerpal především z českých dějin. Památková ochrana těchto děl byla vyhlášena s účinností od 25. listopadu 2017 formou stanovení ochranného pásma kulturní památky Kopicův statek.

Po reliéfech vás provede značená stezka, odbočení na ní je vyznačeno turistickými směrovkami.

Kopicův statek (dříve Jirošova rychta) je roubená usedlost z konce 18. století, kulturní památka. Jedná se (spolu např. s Dlaskovým statkem) o jeden z nejzajímavějších příkladů lidové architektury pojizerského typu. Statek (Kacanovy …

Labská bouda

Labská bouda je soukromý hotel v Krkonoších, v první zóně Krkonošského národního parku. Labská bouda leží v nadmořské výšce 1340 metrů na Labské louce nedaleko města Špindlerův Mlýn. Několik set metrů od boudy se nachází pramen Labe. Vzhledem ke své poloze je především v zimním období významným orientačním prvkem. Moderní železobetonová devítipatrová budova z roku 1975 nese stejný název jako původní hostinec z 19. století, který vyhořel roku 1965. Přístupová komunikace vede z obce Horní Mísečky; od obce výše však není povolen vjezd soukromým vozidlům (dále autobusem a pěšky). V sobotu 17. listopadu 2018 v okolí Labské boudy začala hořet horská tundra. Požár byl ohlášen po 16. hodině, uhašen byl v půl osmé večer, zasahovalo celkem sedm požárních jednotek. Zasažená plocha činila asi 20 ha. Budova neutrpěla žádné škody díky opačnému směru větru. Požár byl zřejmě způsoben nedbalostí turistů.
Budova vznikla v polovině 19. století jako hostinec s ubytovacím zázemím. Již dříve zde ale údajně …

Vilémov, Rokytnice nad Jizerou, Krkonoše

Rokytnice nad Jizerou (německy Rochlitz an der Iser) je město a horské letovisko v západních Krkonoších. Nachází se v Libereckém kraji, v okrese Semily, v protáhlém údolí Huťského potoka mezi masivy hor Stráž (782 m), Čertova hora (1022 m) a Lysá hora (1344 m) a podél levého (východní) břehu řeky Jizery. Žije zde přibližně 2 600 obyvatel.
Celkem zahrnuje čtyři katastrální území: Dolní Rokytnice, Horní Rokytnice nad Jizerou, Rokytno v Krkonoších a Františkov v Krkonoších. Z evidenčního hlediska se v rámci Dolní Rokytnice navíc rozlišují ještě místní části Hleďsebe, Hranice a Studenov.
Katastrální území Dolní Rokytnice ve městě Rokytnice nad Jizerou zahrnuje kromě vlastní Dolní Rokytnice ještě sídelní celky Hleďsebe, Studenov, Liščí Díra, Hranice, Vilémov, Letní Strana, Zimní Strana, Malá Rokytnice. Na jihozápadě do něj spadá vrch Stráž. Do Dolní Rokytnice patří i kostel svatého Michaela archanděla.
Hranice mezi Dolní a Horní Rokytnicí probíhá náměstím před radnicí: většina plochy náměstí …